Meer weten over een paspoort, bouwvergunning of ander gemeentelijk product?
Kijk eens bij Loket > Digitaalloket.
Geluidbeleid
Project Verbetering Geluidsisolatie Evenementengeluid
Om de geluidsbelasting van grote evenementen te compenseren is een project gestart om de geluidsisolatie van woningen rondom de evenementenlocaties te verbeteren. Het doel van het project geluidsisolatie wordt hier nader toegelicht. De informatiebrochure bevat meer informatie over de aanpak van het project.
Geluidsbeleid voor Heerlense Evenementen
In 2009 heeft de gemeente Heerlen het huidige Sectoraal Geluidsbeleid Evenementen uit 2004 vervangen door het nieuwe Geluidsbeleid voor Heerlense Evenementen 2009-2013 (GHE). De kern van het beleid uit 2004 wordt hierin gehandhaafd. Nieuw ten opzichte van 2004 is het volgende:
- De Morenhoek wordt aangewezen als nieuwe kleinschalige evenementenlocatie (C70-locatie);
- De eindtijden van de kermis in Heerlen-Centrum worden verruimd tot 01.00 uur op vrijdag- en zaterdagavond. Overdag wordt het geluid van de kermis zachter;
- De eindtijden van de Profronde, Booch?, en Oad op Nuj mogen op één avond verlengd worden tot 01.00 uur. Op de avond van Coriotropical mag de muziek doorgaan tot 24.00 uur.
Het integrale beleidstuk kunt u hier downloaden als apart document. Het gewijzigde beleid is voor de duur van vijf jaar (van 2009 tot en met 2013) vastgesteld.
Het Sectoraal Geluidsbeleid bij evenementen is ingevoerd om te zorgen voor een goede balans tussen levendigheid in het centrum enerzijds en de belangen van de bewoners anderzijds. Uit een evaluatie bleek dat bewoners, organisatoren en de gemeente over het algemeen tevreden zijn. Het beleid zorgt voor meer duidelijkheid richting alle partijen en de geluidsoverlast bij evenementen in de open lucht is beter beheersbaar. Het beleid geeft regels over de maximale geluidsbelasting per evenement, over het aantal evenementen per jaar en over de spreiding van de evenementen in de tijd.