Burgemeester sluit drie woningen in Heerlen na politieonderzoek naar drugshandel
De burgemeester van Heerlen heeft op 5 augustus drie woningen in Heerlen voor twaalf maanden gesloten. Uit een politieonderzoek blijkt dat de woningen een rol speelden bij de handel in harddrugs. In enkele woningen werden ook wapens aangetroffen. Vanwege de ernst van de situatie en het gevaar voor de openbare orde en veiligheid heeft de burgemeester besloten de woningen te sluiten. Alle woningen liggen verspreid over Heerlen-Noord.

Burgemeester Wever benadrukt dat Heerlen stevig blijft inzetten op het bestrijden van criminaliteit en het beschermen van bewoners:
Iedereen moet zich veilig voelen in zijn eigen straat en buurt. Woningen mogen nooit een plek zijn waar harddrugs worden verhandeld of waar wapens aanwezig zijn. Als de veiligheid van inwoners in gevaar komt, grijpen we direct in. Met deze sluitingen beschermen we de buurt en laten we zien dat we geen ruimte geven aan ondermijnende criminaliteit.
Naast deze sluitingen sloot de burgemeester eind juli nog een woning in Heerlerheide. Ook daar werden na politieonderzoek wapens en drugs gevonden. De woning is ook voor de duur van twaalf maanden gesloten.
Melden helpt
De gemeente roept inwoners op signalen van drugshandel of andere verdachte situaties te melden bij de politie via 0900-8844. Anoniem melden kan via Meld Misdaad Anoniem (0800-7000 of meldmisdaadanoniem.nl)